sobota, 19 lutego 2011

Nicolas Winding Refn w natarciu

na planie Bronsona

Zakończyły się już zdjęcia do filmu Drive, który grający w nim główną rolę Ryan Gosling określił jako szaloną hybrydę Blue Velvet oraz Purple Rain (ostro, prawda?). Premiera w USA zapowiadana jest na 16 września 2011. Gosling wszędzie chwali NWR i mówi, że bardzo chciałby nakręcić z nim sequel (a dobry jest w tej trudnej sztuce, bardzo dobry). Ale zanim to nastąpi, jeśli to naprawdę ma szansę nastąpić, szalony Duńczyk być może jeszcze w tym roku zajmie się realizacją kolejnego projektu.


Jest to zła i dobra wiadomość jednocześnie. Zła, bo nie chodzi o westernowy Only God Forgives. Dobra, bo NWR ciągle pnie się do góry. Otóż dostał właśnie propozycję nakręcenia remake'u Ucieczki Logana, sci-fi z 1976 roku. Byłby to pierwszy jego film ze sporym budżetem (Drive kosztowało "jedynie" 30 mln $). Wszystko wskazuje na to, że NWR się tej roboty podejmie.I zdaje się, że bardzo się z Goslingiem polubili, bo to on ma zagrać główną rolę. No ja się nie gniewam. Scenariusz filmu napisał Alex Garland, autor 28 dni później i W stronę Słońca. Ale nie zdziwię się, jeśli NWR wywróci jego tekst do góry nogami (Bronson przecież na początku był typowym filmem biograficznym). Także zacieram ręce. Nie tak, jak na Only God Forgives *, ale ważne że Duńczyk coś kręci. Bo w jego wypadku "coś" oznacza dobre kino. Co najmniej.

ŹRÓDŁO (i więcej info)

* I co z erotykiem o zabójczym tytule I Walk With The Dead? NWR powinien zostać sklonowany, by mieć czas na te wszystkie projekty.

8 komentarzy:

 1. To Twój nowy ulubiony reżyser, co?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak już nakręci "I Walk With The Dead", to też go pokochasz. To będzie Tarkowski w wersji porno.

  OdpowiedzUsuń
 3. BTW nie kojarzyła Ci się miejscami "Valhalla Rising" ze "Stalkerem"? Na moje, to tam jest bardzo podobny klimat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nicolas Winding Refn to jeden z reżyserów, których bardzo lubię.
  Macie może namiary na film "Gambler" w którym gra siebie i który to opowiada historię jego filmów? Refnowi groził upadek.
  BUNCH

  OdpowiedzUsuń
 5. Też tego szukam, nie mam pojęcia gdzie to można dorwać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Za 13 zł w streamie: http://mubi.com/films/gambler

  OdpowiedzUsuń

anonimie, podpisz się