wtorek, 17 maja 2011

Galeryja #5: Polska Szkoła Plakatu wg amerykańskich dowcipnisiów


No więc jest sobie bardzo specyficzny grupa obywateli USA skupiona wokół strony Something Awful. I mają tam rubrykę o nazwie Photoshop Phriday, gdzie co tydzień wrzucane są nowe prześmiewcze galerie ich roboty. Znaleźć tam można takie dowcipy, jak disneyowskie postaci w kadrach niepasujących do nich filmów aktorskich czy plakaty klasycznych tytułów przerobione na modłę porno. I wśród nich znajduje się też galeria o nazwie Make Polish Movie Posters!, czyli specyficzny hołd złożony sztuce naszych plakacistów. Najlepsze w tym wszystkim jest chyba tłumaczenie - za pomocą jakiegoś translatora - tytułów filmów czy haseł reklamowych na język polski. Niezłe kwiatki z tego wychodzą. Wrzucam część z nich (kliknij obrazek, by powiększyć), a za jakiś czas zapewne pojawi się tu coś jeszcze ich autorstwa. Urocze, jak to napisał ʇ‾pɐ, który wczoraj dał mi cynk na ich radosną twórczość. W tym miejscu wielkie dzięki dla niego!

6 komentarzy:

 1. Hmm,mam problem z wyborem faworyta:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja czekam na Zanussiego na Twoim blogu:>

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę bardzo! I dzięki za zauważenie!

  BTW: Masz pomysł, jaki film został przedstawiony na ostatnim plakacie? (tym z ''karakuł koźlę'')

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam zielonego pojęcia... Szczerze liczę na to, że wpadnie tu ktoś, kto to rozszyfruje :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie nr 1 to "Robert Narzuca" :-) Już słyszę patetyczny lektora w kinie: "Robert Narzuca - pewien film przy Paul Verhoeven. Wkrótce w kinach!"

  czekam na kolejną serię plakatów!

  Szczerze polecam "Mega-Rekina vc Gigantyczna Ośmiornica" z Lorenzo Lamasem, naprawdę warto :) Swoją drogą w/w plakaty mogłyby promować niepowtarzalne twory studia Asylum.

  a tu trailer "giant shreka vs gigant ośmironicy"
  http://www.youtube.com/watch?v=Fa7ck5mcd1o&feature=related

  OdpowiedzUsuń

anonimie, podpisz się