wtorek, 3 lipca 2012

B.P.R.D.: Hell On Earth - The Transformation of J. H. O'Donnell (i nie tylko)


(...) Centralną postacią komiksu jest specjalizujący się w okultyzmie i językach starożytnych tytułowy profesor, który wiele lat temu postradał zmysły, a którym Biuro Badań Paranormalnych i Obrony z pewnego specyficznego powodu stale się opiekuje (oficjalnie: stale go zatrudnia). Poprzez rozmowę dwójki agentów biura poznajemy historię jego szaleństwa. Przenosimy się do 1987 roku, kiedy to w towarzystwie Hellboya wysłany został do zbadania biblioteki pozostałej po zmarłym nekromancie znanym jako Alessandro Divizia. W momencie, gdy bohaterowie rozdzielają się za murami jego posiadłości, rutynowa wyprawa przeobraża się w iście schizofreniczny koszmar.

Do lektury całego tekstu zapraszam na łamy najnowszego numeru Magazynu Miłośników Komiksu KZet (a dokładniej tutaj). Poniżej opisująca ów numer notka prasowa:

"Siedemdziesiąty pierwszy numer magazynu KaZet dotyczy przenikliwego Scotta McClouda, popularyzatora oraz teoretyka sztuki komiksowej. Wśród tekstów o człowieku, który 'zrozumiał komiks', znajdziecie m.in. omówienie jego trylogii o historiach obrazkowych oraz recenzje jego najpopularniejszej serii, Zot!. W tym numerze znajdziecie również ciekawy wywiad z Arkadiuszem Salomońskim, wnikliwe spojrzenie na komiksową adaptację Katedry Marii Panny w Paryżu Victora Hugo oraz wprowadzenie do postaci Deadpoola, jednej z popularniejszych obecnie postaci Marvela. Ponadto polecamy artykuł krytykujący filmowych Avengersów oraz filozoficzne rozważania Mateusza Orzecha nad komiksami Granta Morrisona.
Ponadto w numerze przygotowaliśmy felietony oraz recenzje różnorodnych pozycji. Zapraszamy do lektury!"

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

anonimie, podpisz się